Skąd pomysł na powieść, czy w planie są kolejne książki? O to już 9 marca, w ramach Kulturalnych Czwartków, będzie można zapytać autorkę powieści obyczajowej „W cieniu papierówki”. Anna Osowska, rocznik 1966, jest lekarzem oraz opiekunem Koła Cukrzyków. Silnie związana z miejscem urodzenia i zamieszkania – Bartoszycami i Sępopolem. W 2013 roku wydała debiutancką powieść o lekarce próbującej pogodzić życie rodzinne z zawodowym. Oprócz częściowo autobiograficznej fabuły, w książce znajdziemy porady o zdrowiu, przepisy kulinarne oraz opis uroczych, bliskich sercu autorki, miejsc.

Spotkanie z Anną Osowską odbędzie się 9 marca o godz. 19:00.

Jak śpiewają ptaki
W tydzień później Bartoszycki Dom Kultury odwiedzi Jarosław Pastuła. Fotograf zafascynowany jest od kilku lat ptakami zamieszkującymi tereny Bartoszyc i okolic. Na spotkaniu zaprezentuje nie tylko swoją wiedzę, ale również materiały audiowizualne – zdjęcia oraz nagrania ptasich treli. Spotkanie odbędzie się 16 marca o godz. 17:30.

„Cisza jak ta”
W ostatnim dniu marca w Bartoszyckim Domu Kultury wystąpi zespół "Cisza Jak Ta" w składzie: Aleksandra Frąckowiak (flet poprzeczny, wokal), Ilona Ejsmont (skrzypce, wokal), Dariusz Bądkowski (gitara basowa), Michał Łangowski (gitara elektroakustyczna, wokal, perkusja), Mariusz Skorupa (gitara elektroakustyczna, gitara solowa, harmonijka ustna, wokal), Mateusz Wyziński (perkusja, cajon, wokal, gitara).Poetyckie teksty muzyków przeniosą nas w zupełnie inny świat…

Koncert rozpocznie się 31 marca o godz. 19:00. Bilety można kupić po uprzedniej rezerwacji.